муџахедини

Била дел од ИСИС, а сега му се предала на Исус – Раѓала деца за да станат муџахедини

Танија Георгелас, триесет и тригодишна Британка чии родители имаат потекло од Бангладеш, во ексклузивно интервју за „Атлантик“ открила зошто се приклучила на ИСИС и што …

Била дел од ИСИС, а сега му се предала на Исус – Раѓала деца за да станат муџахедини Прочитај повеќе »

Исповед на мајката на Легија: Аркан го спаси мојот син од муџахедини

Пред смртта, мајката на Милорад Улемек Легија, Наталија имала исповест за срспките медиуми каде го опишала односот со неговиот син.Таа тврела дека Милорад имал мека …

Исповед на мајката на Легија: Аркан го спаси мојот син од муџахедини Прочитај повеќе »

Scroll to Top