Николас

Гласови во главата ми велеа да ги убијам сите тие деца

Деветнаесетгодишниот Николас Круз, кој во средата усмрти 17 лица и рани уште петнаесетина средношколци, во школото „Марџори стоунмен Даглас“, во Паркланд, недалеку од Мајами, тврди …

Гласови во главата ми велеа да ги убијам сите тие деца Прочитај повеќе »

Scroll to Top