Трамп и Ким Џонг Ун ги исфрлија од Зимските Олимписки Игри

Горчливата Студена војна меѓу САД и Северна Кореја заврши кога претседателот Трамп и Ким Џонг Ун се појавија пред светскиот печат да се ракуваат. Но, …

Трамп и Ким Џонг Ун ги исфрлија од Зимските Олимписки Игри Прочитај повеќе »