Златко Андоновски

На Несторовски му забранија да зборува, селекторот Ангеловски го тргна од натпреварот со Германија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, објави дека ќе го изостави фудбалерот на Удинезе, Илија Несторовски, за следниот меч со Германија, откако ја видел …

На Несторовски му забранија да зборува, селекторот Ангеловски го тргна од натпреварот со Германија Прочитај повеќе »

„Прво ќе седнеме на маса да преговараме со Мрме“, велат од ФФМ по објавите дека Роберт Просинечки ќе биде новиот селектор

Деновиве на големо се зборува дека поранешниот фудбалер Роберт Просинечки ќе биде поставен за нов селекторот на Македонија, на местото на Игор Ангеловски – Мрме, …

„Прво ќе седнеме на маса да преговараме со Мрме“, велат од ФФМ по објавите дека Роберт Просинечки ќе биде новиот селектор Прочитај повеќе »

Scroll to Top