Златко Јовановски

Златко Јовановски ја облече Росалинда: мојот бренд станува светски

Дизајнерот Златко Јовановски креираше фустан за мексиканската актерка Талија Соди, на македонската јавност позната по улогата на Росалинда во истоимената серија. „Драги пријатели, светската ѕвезда …

Златко Јовановски ја облече Росалинда: мојот бренд станува светски Прочитај повеќе »

(Видео) Во креација на Златко Јовановски и со песна од Тоше, Марија Груевска ги воодушеви сите во „Гранд“

Младата пејачка Марија Груевска во последната емисија во „Ѕвездите на Гранд“, ги воодушеви сите со своето пеење и стајлинг. Таа во студиото настапи со песната …

(Видео) Во креација на Златко Јовановски и со песна од Тоше, Марија Груевска ги воодушеви сите во „Гранд“ Прочитај повеќе »

Пејачката Ава Макс во фустан на Златко Јовановски на насловната на светски магазин

Познатата пејачка Ава Макс позираше со фустан на македонскиот дизајнер Златко Јовановски на насловната страна на магазинот Her World Magazine. „Среќен сум што пејачката Ава …

Пејачката Ава Макс во фустан на Златко Јовановски на насловната на светски магазин Прочитај повеќе »

Scroll to Top