Дочекот на Нова Година во Охрид со Даниел Кајмакоски

By

И покрај ниските температури, синоќа во Охрид беше весело на Градскиот плоштад каде започнаа главните настани од проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“.

По денската забава и трката на Дедомразовците во која најбрз беше Христијан Јованоски, синоќа, од 19:00 часот, на главната сцена на Градскиот плоштад во Охрид и официјално започна новогодишниот викенд.

Забавата започна со младата Dj Јана Ѓорѓиевска, по што настапија и Мартин Мила, Емилија Петреска и Билјана Буџакоска од OhridSUPERSTAR, за музичкиот дел да заврши со Dj-сет на Dj Јане од Супер радио. Гостите на плоштадот ги забавуваа и Баскер уметниците како дополнение на убавата вечер.

На малата сцена, во куќичката на плоштадот денеска има посебна програма за најмладите, а вечерва на главната сцена е организираниот дочек на Нова Година со богата програма. Ѕвезда на вечерта е популарниот Даниел Кајмакоски, а покрај него ќе настапат и Анита Мицова, Ансамбл Билјана, Ирма Гогова и Ивана Коскоска од OhridSUPERSTAR и Dj Regie Rulles. Баскер уметниците повторно ќе ги забавуваат присутните, предвидено е и обраќање на Градоначалникот Јован Стојаноски.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime heaven au Horimiya (Dub)

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 4

online anime Death Note (Dub)

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc