На аукција продадени пури од личната колекција на Кастро

By

На аукција во Бостон е продадена кутија пури од личната колекција на поранешниот кубански лидер Фидел Кастро. Пурите се продадени за 26.900 долари, во дрвена кутија на која стои потписот на Кастро со син фломастер. Кутијата содржи 24 пури кои имаат печат, а на дното на кутијата е ознака на производителот „Тринидад фундадорес“. Овие пури се произведувале исклучиво за Кастро од 1980 до 1998 година, а можеле да се изнесат од земјата само ако биле подарок за странски државници.

dobivaj vesti na viber

На аукцијата е продадена и фотографија од Кастро која била потпишана за филантропот Ева Халер.

Ќе ви се допадне

watch anime dub. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime AnimeDao To Your Eternity

AnimeDao Bleach Episode 361

AnimeDao Naruto

AnimeDao Dragon Ball Super (Dub) Episode 131

anime streaming SK8 the Infinity

tải go88