(Видео) Пратеник му предложи брак на својот партнер во собранието

By

Во текот на дебатата за истополови бракови во парламентот во Австралија еден пратеник му предложи брак на своето момче додека стоел зад говорницата.

dobivaj vesti na viber

Додека пратениците расправаа за легализација на истополовите бракови, Тим Вилсон одлучил му предложи брак на своето долгогодишно момче Рајан Патрик Болджер.

Одговорот бил позитивен, по што следеше аплауз во собранието.

 

Граѓаните ова можеле да го следат во живо на телевизија и првпат се случува во австралискиот парламент.

Гледајте го видеото:

 

Ќе ви се допадне