Британски милионер мистериозно исчезна со сопругата во Тајланд

By

Бизнисменот Алан Хог (65) и неговата партнерка Нот (61) кои живееле во пространата вила на северот на Тајланд, исчезнале минатата недела.

Пенизонираниот британски милионер и неговата сопруга исчезнале пред пет дена, а на ѕидовите во нивната куќа полицијата открила крв.

Нивното исчезнување било пријавено во четвртокот, кога семеен пријател, неможејќи претходно да стапи во контакт со нив, дошол во куќата и ја забележал крвта.

Крвта ја забележал на ѕидовите во соблекувалните покрај базенот, а сите знаци укажуваат на тоа дека некој сакал да ги избрише.

Се претпоставува дека двојката која престојувала во Фреу, исчезнала во средата, кога повеќе не се јавувале на пријателите.

Братот на Нот, Варут Сачакит, е уапсен поради сомнеж дека учествувал во киднапирањето. Тој е забележан на една снимка од безбедносните камери во моментите додека провалил во нивниот дом и го украл автомобилот во вторникот утрото.

Варут е пуштен со кауција од 2700 евра, сума која ја платиле неговите роднини. Варут негирал дека има некаква врска со киднапирањето, но признал дека го украл возилото. Нивната ќерка пристигнала од Англија за да помогне во истрагата.

 

 

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeFLV: Chao Shen Xueyuan season2 anime episode 10 online free at https://animeflv.uk anime stream

Website https://gogoanime.be: Watch Kosuke-sama Rikimaru-sama: Konpeitou no Ryuu gogoanime Episode Full anime online

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Watch anime online for free at KissAnime kissanime food wars

Sketchfab: https://sketchfab.com/animeflixnl

Mxsponsor: https://www.mxsponsor.com/riders/gogoanimebe