Ким Џонг Ун ѝ објави војна на Јужна Кореја?

By

Војската на Северна Кореја, денеска испалила неколку истрели во правец на Јужна Кореја во демилитаризираната зона, која го дели полуостровот на два дела. На ваквиот потег одговориле и од Јужнокорејската војска, соопштиле од Сеул, пренесува српски Курир

dobivaj vesti na viber

Јужнокорејскиот воен пункт бил погоден со неколку истрели, но извештаи за жртви засега нема. Јужнокорејските војници потоа одговориле со оган и испалиле неколку истрели како предупредување во правецот на север.

Во соопштението се додава дека од јужнокорејската страна нема повредени ниту штети, пренесува Johap. Како што е наведено, истрелите испалени од Северот, го погодиле пинктот во пограничниот град Чеорвон.

Демилитаризираната зона се наоѓа на граница меѓу двете Кореи, а е воспотавена по завршувањето на Корејската војна во 1953 година.

Извор/Курир.рс

Ќе ви се допадне

4anime tv. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

watch anime dub One Piece

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10

4anime.biz 4Anime One-Punch Man

tải go88