НЛО ги исплаши Корејците

By

Јужнокорејската војска испратило соопштение во јавноста дека забележала неидентификуван објект како лета во близина на границата со Северна Кореја.

dobivaj vesti na viber

Од таму велат дека успеале на радарите на војската да откријат траги од лет на неидентификуван објект. Летот се одвивал над централниот дел на демилитиризираната зона која ги разделува двете Кореи, пренесува агенцијата „Асошиејтед прес“.

Овој настан се случил само еден ден по средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џон ун во демилитиризираната зона.

 

Извор/Курир.рс/Танјуг/Асошиејтед прес

Ќе ви се допадне

watch anime online. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimehub Tokyo Ghoul

gogo anime tv GoGoAnime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 6

GoGoAnime Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 14

WONDER EGG PRIORITY

tải go88