НЛО ги исплаши Корејците

By

Јужнокорејската војска испратило соопштение во јавноста дека забележала неидентификуван објект како лета во близина на границата со Северна Кореја.

Од таму велат дека успеале на радарите на војската да откријат траги од лет на неидентификуван објект. Летот се одвивал над централниот дел на демилитиризираната зона која ги разделува двете Кореи, пренесува агенцијата „Асошиејтед прес“.

Овој настан се случил само еден ден по средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џон ун во демилитиризираната зона.

 

Извор/Курир.рс/Танјуг/Асошиејтед прес

Ќе ви се допадне