Уапсена Русинка на Крим за која се верува дека шпионирала за Украина

By

На Крим е уапсена Русинка за која властите се сомневаат дека шпионирала за Министерството за одбрана на Украина, соопштиле од руската Федерална служба за безбедност.

dobivaj vesti na viber

„Руската служба FSB, ја привела руската државјанка поради сомнение за велепредаство. Неа ја регрутирале украинските известувачки агенции, по инструкција на украинското министерство за одбрана, се со цел да собере тајни воени информации“, е наведено во соопштението на FSB, пренесува агенцијата TASS.

Руската државјанка е уапсена во Севастопол, јавува агенцијата „РИА Новости“.

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Death Note Episode 30

anime sites ANIMEFLIX DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

anime websites Death Note (Dub)

animeflix ANIMEFLIX Naruto

dubbed anime ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

tải go88