(Видео) Короната е плод на мафијашка измама, тврди германски лекар

By

Група германски лекари тврдат дека коронавирусот е плод на мафијашка измама. Тие основале здружение, чија цел е да му ја соопшти на светот вистината за опасниот вирус, пренесува српски „Курир“.

dobivaj vesti na viber

Како што на конференцијата за новинари изјавил доктор Хајко Шонинг, еден од основачите на здружението, короната е само еден вид грип, кој секоја година се појавува во одредено време.

Строгите мерки кои се воведоа немаат никаква врска со вирусот. Но главниот производ од тие мерки е паниката, и таа е многу опасна.

„Корона-паниката е исценирана и е обична измама“, вели доктор Шонинг и додава дека многу е важно да се разбере дека се наоѓаме во средиштето на еден голем мафијашки трик и злодело, а како доказ го понудил своето интервју и написи на другите доктори.

На крајот, тој предупреди дека не знае што се наоѓа во вакцините за коронавирусот. Пред шест години, СЗО направила кампања во Кенија за вакцина, каде ампулите тајно содржеле хормон за бременост oksitocin. Таа вакцина тајно им била давана на пациентите, за што постојат и докази и сведоци доктори, па дури и 20 бискупи.

Тој уште еднаш ги доведе во прашање целисходноста на мерките против коронавирусот, затоа што постојат голем број необјавени научни докази кои ја побиваат целисходноста на истите.

Извор/Курир.рс

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch animes Bleach

english anime GoGoAnime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

gogoanime1 Naruto: Shippuden (Dub)

The Rising of the Shield Hero (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 6

tải go88