(Видео) На северот на Италија откриена амбасада на НЛО

By

Во малото место Корио, кое се наоѓа на северот на Италија, тамошните жители веруваат дека на планините се наоѓа еден вид амбасада на НЛО.

На 6 јуни 2018 година на ова место се случил важен настан кој би можел да го промени светот, велат меташните. Тие велат дека тој настан може да се мери со моментот кога цар Константин го видел крстот на небото и го прифатил христијанството како официјална религија.

Ноќта околу 23 часот на небото над Кори ниско прелетале воени авиони од типот „Ф-16“. Жителите биле вознемирени кога ги виделе пилотите како практично надлетуваат над нивните прозорци бркајќи некакво светлечко летало за кое не можеле да одредат за што станува збор.

Утредента сите зборувале за некакво си НЛО, но од околната НАТО-база ги демантирале ваквите приказни. На истото место пред два милениума царот Константин забележал крст.

„Полека коцките си доаѓаат на свое место затоа што станува збор за област каде што пред 2000 години царот Константин доживеал промисла“, изјавил Ник Поуп, поранешен министер за одбрана на Велика Британија.

Поручникот Алдо Оливеро го претставувал НАТО на собирот што бил одржан во Сан Марино, на темата, „Средба со НЛО“. Тој во таа пригода признал дека авионите во овој дел на Италија имале околу 200 необјасниви средби со НЛО.

„Оваа област на северот на Италија од праисторијата па сè до ден-денес очигледно е важна според нешто, но не знаеме дали тоа нешто се наоѓа под земјата и дали е нешто што го оставиле вонземјаните“. изјавил Оливеро.

Теоретичарите на древните вонземјани веруваат дека тајната се крие во планината Пиркиријано, каде што се наоѓа прочуената опатија Сан Микеле. Тие веруваат дека тука се крие НЛО-амбасада.

„Тие редовно доаѓаат и заминуваат од своите тајни бази, кои се наоѓаат во планината, а ние повремено ги гледаме“, вели Дејвид Чилдерс, автор на книгата „Технологија на боговите“.

Во прилог на оваа теорија говорат и мистериозните цртежи на Валкамоника, на кои се нацртани луѓе во скафандри. Исто така, во овој крај се пронајдени интересни цртежи на полиња со жито.

Ќе ви се допадне

Website https://animeflv.uk: Watch Lupin III: Harimao no Zaihou wo Oe!! (Dub) animeflv Episode Full anime sites

Website https://4anime.biz: Watch Hades Project Zeorymer 4anime Episode 4 4anime is it safe

Website https://wcostream.cc: Watch Special 7: Special Crime Investigation Unit wcostream Episode 12 wcostream amazing world of gumball

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/zroby

Viwa-n gov: http://viwa-n.gov.vn/hoi-dap-truc-tuyen/chi-tiet-17146