(Видео) Пентагон ја потврди автентичноста на неодамна објавеното видео за НЛО

By

На видео и фотографии, што анонимно  му биле испратени на режисерот Џереми Корбел може да се видат неидентификувани летечки објекти како летаат над брод на американската морнарица. Од Пентагон велат дека видеото и фотографиите се автентични и се дел од истрагата за НЛО.

„Можам да потврдам дека фотографиите и видеата биле снимени од страна на припадници на морнарицата , за кои подоцна е отворена истрага“, изјавила претставничката на американското министерство за одбрана, Сју Гоу, за „Фјучуризам“.

Краткото видео веројатно било снимено со специјална опрема за снимање во темница. Во него се гледаат објекти во облик на триаголник или пирамида како лебдат над бродот.

Во класифицирани документи било забележано дека објектите не се нешто што морнарицата или некоја друга армија го поседува и тие се движеле на неочекуван начин и немале аеродинамичен облик.

Корбел открил дека објектите биле снимени во јули 2019 г., а првично биле опишани како дронови што поминале покрај бродот во близина на брегот на Јужна Калифорнија. Видеото и повеќето фотографии што му биле испратени на Корбел биле чувани од страна на група која ги анализира контактите помеѓу американската армија и неидентификуваните летечки објекти, а истото било потврдено од страна на Гоу. Инцидентот би можел да биде измама, оптичка илузија или да има друго објаснување.

Според една хипотеза, видеото било снимено со телефон преку стакло за гледање во темница и на него се гледаат обични авиони кои изгледаат тријаголно поради оптички ефект.

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

online anime GoGoAnime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

english dubbed anime GoGoAnime Attack on Titan Season 3 (Dub)

GoGoAnime Redo of Healer

gogoanimeio GoGoAnime Horimiya