(Видео) Уапсена жената која сакаше да го отруе Доналд Трамп

By

Канаѓанката Паскал Ферие, која се обиде да го отруе американскиот претседател Доналд Трамп, е фатена на канадската граница. Паскал во Белата куќа испратила пратка со отровот рицин, многу опасна и смртоносна супстанца, која, за среќа, службите на време ја откриле.

Против неа ќе биде подигнато обвинение за закана против американскиот претседател Доналд Трамп. Во моментите кога била уапсена, таа во себе носела оружје.

Паскал првпат се појавила во судница, во судот во Бафало, а судијата наредил да остане во федерален притвор. Жената била уапсена во неделата, кога се обидела од граничниот премин во сојузната држава Њујорк да премине во Канада. Со себе носела оружје и нож.

За потсетување, пакетот рицин го откриле американските служби во саботата, пред истиот да стигне до Трамп. Се верува дека пакетот бил испратен минатата недела.

Ќе ви се допадне

Watch Carole & Tuesday Specials Episode 8

Website https://animeflv.uk: Watch Kino's Journey -the Beautiful World- the Animated Series animeflv Episode 12 animes online

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeHeaven: Brain Powerd anime episode 26 online free at https://animeheaven.pro animeheaven bna

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/animefreakws/post485111770/

Bittube: https://bittube.tv/profile/kissanimemx