Не доаѓајте на погреб кај Марина, останете дома и слушајте ги нејзините песни, објави синот на Туцаковиќ

By
Синот на Марина Туцаковиќ, Милан Радуловиќ, објави изјава од семејството на социјалните мрежи, во која се вели дека  датумот на погребот ќе се објави по викендот, а ќе се одржи во кругот на семејството и најблиските пријатели, почитувајќи ги сите епидемиолошки мерки.

„Со цел да ги испочитуваме нејзините последни желби и да ги заштитиме нашите најблиски од епидемијата, на ниво на семејство, решивме погребот да го одржиме исклучиво за најблискиот круг пријатели и роднини. Бројот на присутните во капелата нема да надмине 10, со задолжителен сертификат за вакцинација и почитување на сите мерки. Апелираме до сите што сакаа да присуствуваат на погребот да останат во своите домови, и да и оддадат почит на Марина слушајќи ги нејзините песни, и интимно да се збогуваат со неа. Комеморацијата ќе се одржи по 40 дена за пошироката јавност, за да може секој да се збогува со неа„, напша синот на Марина.

Марина Туцаковиќ, најпоуларниот српски текстописец, почина на 68 години, во неделата по долгата борба со ракот на градите. Состојбата се влоши уште повеќе откако Марина имаше и ковид, па итно беше пренсена во болница.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Website https://animekisa.in: Watch Hetalia: The Beautiful World (Dub) animekisa Episode 20 anime online

Welcome to Demon School! Iruma-kun (Dub) (https://animeheaven.pro/m/KDb4) Episode 23

Watch anime online for free at 4Anime persona 4 the animation funimation

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/gogoanimebe/about

Beautifulnow: https://beautifulnow.is/users/animefreakws