НАШИ ФАЦИ

(Видео) ДНК го објави на Јутјуб концерот одржан неодамна со кој славеа јубилеј

Дуото ДНК го објавија концертот на „Јутјуб“ кој го направија за 20 години постоењето на македонската музичка сцена. Концертот беше во декември минатата година, во …

(Видео) ДНК го објави на Јутјуб концерот одржан неодамна со кој славеа јубилеј Прочитај повеќе »

Руски „Форбс“ ја одбра македонската балерина Стефанија Гаштарска за идна ѕвезда во рускиот балет

  Македонската балерина Стефанија Гаштарска (20), се најде на листата од руски „Форбс“ со осум балерини кои се сметаат за идните ѕвезди во Русија. Балетската …

Руски „Форбс“ ја одбра македонската балерина Стефанија Гаштарска за идна ѕвезда во рускиот балет Прочитај повеќе »

Нина Деан првпат се качи на жичница и го однесе синот на Водно

  Актерката Нина Деан објави фотографија со нејзиниот син заедно како се возат на жичницата на Водно. „И Каи и мама првпат на Жичара Водно“, …

Нина Деан првпат се качи на жичница и го однесе синот на Водно Прочитај повеќе »

Калин Ивановски без загубен сет стигна до полуфиналето на турнирот во Тунис

Македонскиот тенисер Калин Ивановски обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Тунис. Калин денеска беше подобар од Французинот, Артур Букие со 2-0 во сетови.  Ова …

Калин Ивановски без загубен сет стигна до полуфиналето на турнирот во Тунис Прочитај повеќе »

(Видео) Тијана еден ден пред роденденот ја промовираше песната за Беовизија

Тијана Дапчевиќ , еден ден пред нејзиниот роденден, ја промовираше песната „Мамим“ со која ќе се натпреварува на Беовизија. Пејачката денес полни 47 години па наместо …

(Видео) Тијана еден ден пред роденденот ја промовираше песната за Беовизија Прочитај повеќе »

Лила ги крена нозете на шофершајбна

Со крснозе кренати на шофершајбна водителката Лила Филиповска вчеравечер се возеше низ Скопје. Фотографиите ги објави вечерта на враќање од ресторанот Воденица каде водителката била …

Лила ги крена нозете на шофершајбна Прочитај повеќе »

Каролина и Бред Пит во исти јакни диктираат мода

Портокаловата боја оваа зима е вистински хит. Актерот Бред Пит токму оваа боја ја одбрал за неговата јака со која го промовираше неговиот нов спортско-лежерен …

Каролина и Бред Пит во исти јакни диктираат мода Прочитај повеќе »

По разводот, Туна со гол газ се опушта на Занзибар

Пејачката Туна Сејдиу е на одмор на Занзибар од каде што објави неколку фотографии. Во танга-бикини и разголен газ покриен со мрежа, Туна покажа како …

По разводот, Туна со гол газ се опушта на Занзибар Прочитај повеќе »

Калин Ивановски се пласира во осминфиналето на турнирот во Тунис

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски се пласираше во осминафиналето на ИТФ фјучерс турнирот во Монастир, Тунис. Тој со 6-3 и 6-3 го победи Олаф Печковски …

Калин Ивановски се пласира во осминфиналето на турнирот во Тунис Прочитај повеќе »

(Видео) Македонскиот тенор Благој Нацоски направи журка среде Скопје со Дац и Александар

Македонскиот тенор Благој Нацоски заедно со Дац и Александар вчеравечер настапија во познато скопско кафуле. Случајната дружба, прерасна во забава за сите гости кои пееја …

(Видео) Македонскиот тенор Благој Нацоски направи журка среде Скопје со Дац и Александар Прочитај повеќе »

Пејачот Адам Левин од „Марун 5“ доби трето дете

Пејачот Адам Левин и манекенката Бехати Принсло станаа родители по третпат. Убавата вест ја откри нивен близок извор за „Пипл“. Адам и Бехати веќе имаат …

Пејачот Адам Левин од „Марун 5“ доби трето дете Прочитај повеќе »

Борко ги објави првите фотографии од ќерката Анастасија

Голманот Борко Ристовски вторпат стана татко, доби ќерка која ќе се вика Анастасија. По веста дека пак станал татко тој сега објави и први фотографии …

Борко ги објави првите фотографии од ќерката Анастасија Прочитај повеќе »

Бившите министерки во првите редови на премиерата „Жени во Собрание“ во Театар „Комедија“

Бившите министерки Радмила Шекеринска, Јагода Шахпаска, Мила Царовска беа на премиера на театарската претстава „Жени во Собрание“ во Театар „Комедија“. Друштво им правеше и поранешниот …

Бившите министерки во првите редови на премиерата „Жени во Собрание“ во Театар „Комедија“ Прочитај повеќе »

(Фото) Гавазова со мајка си Руса славеше роденден

Фолк-пејачката Сузана Гавазова преку фотографија на Инстаграм ѝ го честиташе 70. роденденот на нејзината мајка, Руса. На фотографијата мајка и на Гавазова е со торта …

(Фото) Гавазова со мајка си Руса славеше роденден Прочитај повеќе »

Борко Ристовски стана татко, ќерката доби име Анастасија

Голманот Борко Ристовски вторпат стана татко, доби ќерка која ќе се вика Анастасија. Борко не крие дека е среќен што му се родила ќерката, па …

Борко Ристовски стана татко, ќерката доби име Анастасија Прочитај повеќе »

 (Видео) Адријана Алачки го проба колбасот на градоначалникот – мх, мх, мх

Фолк-пејачката и водителка Адријана Алачки го вкуси колбасот на градоначалникот, среде емисија, а и го донесоа нејзините гостинки. Познато е дека во емисијата „Везилка“ која …

 (Видео) Адријана Алачки го проба колбасот на градоначалникот – мх, мх, мх Прочитај повеќе »

(Видео) Битолчанецот Менде Куновски промовира модерна серенада

Пејачот Менде Куновски од Битола објави нова песна. „Мастило“ е модерна серенада и е продолжение од претходната „Празен календар“. Ја напиша Борче Нечовски. Музиката е …

(Видео) Битолчанецот Менде Куновски промовира модерна серенада Прочитај повеќе »

Нора и Фатиме меѓу жените во Собранието

Нора Шакири, поранешната директорка на „Театар комедија“, и некогашната специјална обвинителка Фатиме Фетаи, дојдоа заедно на премиерата на претставата „Жени во собрание“. Фатиме и овој …

Нора и Фатиме меѓу жените во Собранието Прочитај повеќе »

Златко Јовановски ја облече Николија за МАС-наградите во раскошен фустан од четири метри

Дизајнерот Златко Јовановски креираше фустан за српската пејачка Николија за настапот на MAC наградите. Розовиот раскошен фустан е долг четири метри, а го работеле три …

Златко Јовановски ја облече Николија за МАС-наградите во раскошен фустан од четири метри Прочитај повеќе »

Александар Јосифовски од „Гранд“ по турнејата со Брена најавува и дует со Цеца

Минатогодишниот учесник од Македонија во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ Александар Јосифовски јавно и понуди дует на Цеца. Тој за време на гостувањето во емисијата „Гранд …

Александар Јосифовски од „Гранд“ по турнејата со Брена најавува и дует со Цеца Прочитај повеќе »