(Видео) Боба заплака на свадбата на синот

Поранешниот српски тенисер Боба Живојиновиќ не ги криеше емоциите на свадбата на неговиот најстар син Филип. Таткото на младожнецот најпрво заплака во црквата „Св. Василиј Острошки“, додека попот ги венчаваше Филип и Александра Пријовиќ. Втор пат заплака додека држеше говор пред околу 900 гости на свадбата, кога ѝ посака добредојде на Александра во семејството Живојиновиќ.

Видеото од говорот на Боба можете да го видите ТУКА.

Scroll to Top