ТОП Слајдер

Поранешниот Формула 1-шампион, Кими Раиконен, се учел да вози на руска „лада“

Финецот Кими Раиконен ги освои срцата на многу љубители на Формула 1. Со својот талент во 2007 година стана шампион. Уште како дете имал успеси …

Поранешниот Формула 1-шампион, Кими Раиконен, се учел да вози на руска „лада“ Прочитај повеќе »

Александар Јосифовски од „Гранд“ по турнејата со Брена најавува и дует со Цеца

Минатогодишниот учесник од Македонија во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ Александар Јосифовски јавно и понуди дует на Цеца. Тој за време на гостувањето во емисијата „Гранд …

Александар Јосифовски од „Гранд“ по турнејата со Брена најавува и дует со Цеца Прочитај повеќе »

Берлускони им ветил на фудбалерите на Монца автобус со проститутки ако го победат Јувентус, од клубот бараат да си го одржи зборот

Претседателот на италијанскиот фудбалски клуб Монца, Силвио Берлускони на фудбалерите им вети дека ќе им прати автобус полн со проститутки ако го победат Јувентус. Монца …

Берлускони им ветил на фудбалерите на Монца автобус со проститутки ако го победат Јувентус, од клубот бараат да си го одржи зборот Прочитај повеќе »

(Видео) Од дете навивам за „Црвена звезда“ и имав желба да играм за неа, рече Пандев по посетата на клубскиот музеј

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев беше во посета на просториите на клубот „Црвена звезда“ и го посети и нивниот музеј. Рече дека од мал навивал …

(Видео) Од дете навивам за „Црвена звезда“ и имав желба да играм за неа, рече Пандев по посетата на клубскиот музеј Прочитај повеќе »

Џеј Ло, Опра и Кардашјан се журкаа на годишнина кај пријателка

Џенифер Лопез, Опра Винфри и Ким Карашијан биле на забава кај нивната заедничката пријателка Анастасија, која прославувала 25-годишнината од бракот. „Прекрасна вечер“ напиша Џеј Ло. …

Џеј Ло, Опра и Кардашјан се журкаа на годишнина кај пријателка Прочитај повеќе »

Бившиот на Памела Андерсон ѝ оставил 10 милиони долари

Бившиот сопруг на Памела Андерсон, Џон Питерс, рече дека неодамна напишал тестамент и дека ѝ оставил 10 милиони долари. Двајцата се венчаа пред три години …

Бившиот на Памела Андерсон ѝ оставил 10 милиони долари Прочитај повеќе »

Ќерката на најбогатиот султан во светот се омажи за братучедот

Принцезата Азема, ќерка на султанот од Брунеи, неодамна се омажи за принцот Бахар. Татко ѝ е еден од најбогатите владетели во светот, има 12 деца, …

Ќерката на најбогатиот султан во светот се омажи за братучедот Прочитај повеќе »

(Видео) Познат јутјубер и доктор од Флорида им помогнале на 1.000 слепи лица да прогледаат

Познатиот јутјубер Џими Доналдсон, познат и како Mr Beast им помогнал на 1000 слепи лица да прогледаат. Контактирал со доктор од Флорида кој работел бесплатни …

(Видео) Познат јутјубер и доктор од Флорида им помогнале на 1.000 слепи лица да прогледаат Прочитај повеќе »

Водителката Ведрана си замина од емисијата „Голден Карпет“

Ведрана Ѓорѓевиќ веќе не е водителка на естрадниот магазин „Голден Карпет“ кој се емитува на Канал 5 телевизија. Водителката си заминала од емисијата поради оправдани …

Водителката Ведрана си замина од емисијата „Голден Карпет“ Прочитај повеќе »

Дијана била бремена кога се случила несреќата и планирала да се венча со Доди ал-Фаед

Кралското семејство дознало дека принцезата Дијана е бремена и планирала да се венча со своето момче Доди ал-Фаед, па затоа ја исценирале несреќата во која …

Дијана била бремена кога се случила несреќата и планирала да се венча со Доди ал-Фаед Прочитај повеќе »

Џорџ Клуни како тинејџер имал Белова парализа на лицето

Актерот Џорџ Клуни во интервју изјави дека како тинејџер имал Белова парализа и половина од неговото лице било парализирано. При гостувањето во емисијата „Џими Кимел …

Џорџ Клуни како тинејџер имал Белова парализа на лицето Прочитај повеќе »

(Видео) Тејлор Свифт сними спот со трансродов модел

Пејачката Тејлор Свифт го објави спотот за нејзината нова песна Lavender Haze, во кој главната улога ја има трансродовиот манекен Лејт Ешли кој глуми нејзин …

(Видео) Тејлор Свифт сними спот со трансродов модел Прочитај повеќе »

Марк Ентони се ожени четврти пат, пејачот се венча со бивша мисица на Парагвај

Марк Ентони се венчаше по четврти пат. Новата сопруга е Надија Фереира, бивша натпреварувачка за Мис од Парагвај, а свадбата ја направија викендов во музејот …

Марк Ентони се ожени четврти пат, пејачот се венча со бивша мисица на Парагвај Прочитај повеќе »

Дрита Ислами постави нов рекорд на 400 метри во сала

Maкедонската атлетичарка Дрита Ислами постави нов државен рекорд на 400 метри. Атлетичарката сезоната ја започна со нов рекорд. Сега 400 метри во сала Ислами истрча за …

Дрита Ислами постави нов рекорд на 400 метри во сала Прочитај повеќе »

Историски скок на Новак Ѓоковиќ на АТП-листата, тенисерот повторно се најде на врвот

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по освојување на Австралија опен од 374-то место на АТП листата се искачи на првата позиција. Со победата против Стефанос Циципас …

Историски скок на Новак Ѓоковиќ на АТП-листата, тенисерот повторно се најде на врвот Прочитај повеќе »

Белградската кула светеше во знакот на Новак Ѓоковиќ

Белградската кула која се наоѓа на шеталиштето Сава,  блескаше во чест на најдобриот српски тенисер. Новак Ѓоковиќ е најдобар во историјата., а тоа уште еднаш …

Белградската кула светеше во знакот на Новак Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

Кети Пери одби соработка со Били Ајлиш, сега ѝ е жал оти песната била хит

Пејачката Кети Пери откри дека и е многу жал што ја пропуштила можноста да соработува со Били Ајлиш. Таа можеше да биде дел од хитот …

Кети Пери одби соработка со Били Ајлиш, сега ѝ е жал оти песната била хит Прочитај повеќе »

(Видео) Допрва почнува револуцијата на жените во машкиот фудбал, интервју со Ива Пројковска, интернационална ФИФА-судијка

Ива Пројковска, првата интернационална ФИФА судијка која се најде помеѓу 20-те елитни судии во Европа, неодамна ја доби наградата најуспешна женска судијка за 2022 година …

(Видео) Допрва почнува револуцијата на жените во машкиот фудбал, интервју со Ива Пројковска, интернационална ФИФА-судијка Прочитај повеќе »

Моментот требаше да биде романтичен, а не драматичен: како Ноле ја побара Јелена за жена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш му била …

Моментот требаше да биде романтичен, а не драматичен: како Ноле ја побара Јелена за жена Прочитај повеќе »

Болна личност ми праќа гнасотии во пораки: Кристина Димитри по објавата дека бившиот се жени

Поранешната сопруга на Даниел Кајмаковски, манекенката Кристина Димитриевска, вели дека е загрижена од пораките кои извесна личност ги праќа до нејзината фамилија.  Особено по веста …

Болна личност ми праќа гнасотии во пораки: Кристина Димитри по објавата дека бившиот се жени Прочитај повеќе »

Scroll to Top