ТОП Слајдер

„Фолклорно -класична симбиоза“ – музичко-сценски спектакл на Националната опера и балет и Танец со над 130 учеснци на сцена

Музичко-сценски спектакл на НУ Национална опера и балет и НУ Танец во НОБ насловен „Фолкороно -класична симбиоза“. Спектаклот е најавен за на 27-ми септември со …

„Фолклорно -класична симбиоза“ – музичко-сценски спектакл на Националната опера и балет и Танец со над 130 учеснци на сцена Прочитај повеќе »

Џенифер Гарнер му ги понуди нејзините патики на бездомник

Сликите на Џенифер Гарнер како му помага на бездомник на плажа во Санта Моника, Калифорнија станаа хит на социјалните мрежи. Актерката на бездомникот му донела …

Џенифер Гарнер му ги понуди нејзините патики на бездомник Прочитај повеќе »

Црната шапка на Мајкл Џексон после 40 години се најде на аукција

Непосредно пред првпат да го изведе својот познат танц „Мунвок“, Мајкл Џексон ја фрли шапката на сцената. И, 40 години подоцна, таа се најде на …

Црната шапка на Мајкл Џексон после 40 години се најде на аукција Прочитај повеќе »

Концерт на култните „Црвена јабука“ во Скопје

Бендот „Црвена јабука“ ќе одржи голем концерт во Скопје на 10 октомври во Спортскиот центар „Јане Сандански“.  По лето исполнето со фантастични концерти во Србија, Хрватска …

Концерт на култните „Црвена јабука“ во Скопје Прочитај повеќе »

Бившиот сопруг на Меган Маркл ќе објави книга во која ќе изнесе детали за нивниот неуспешен брак

Бившиот сопруг на војвотката од Сасекс, Меган Маркл, ќе објави книга во која ќе изнесе детали за нивниот неуспешен брак. Меган Маркл наводно е преплашена …

Бившиот сопруг на Меган Маркл ќе објави книга во која ќе изнесе детали за нивниот неуспешен брак Прочитај повеќе »

Мерлин Месон доби казна откако призна дека му дувал нос во лице на снимател на концерт во Њу Хемпшир

Американскиот музичар Мерлин Менсон осуден е на 20 часа општествено корисна работа и парична казна откако призна дека му дувал нос во лице на снимател …

Мерлин Месон доби казна откако призна дека му дувал нос во лице на снимател на концерт во Њу Хемпшир Прочитај повеќе »

Музиката на Симон Трпчески на плеј листата на Луфтханза: Фантастичен подарок за мојот роденден

Музичкиот албум „Пријателство“ на македонскиот виолинист Симон Трпчески се најде на музичкиот магазин „Луфтханза“. Трпчески објави фотографии за време на летот до Канада со оваа …

Музиката на Симон Трпчески на плеј листата на Луфтханза: Фантастичен подарок за мојот роденден Прочитај повеќе »

Македонскиот виолинист Петар Маркоски е избран за најдобар интернационален музичар на манифестација во Либан

Македонскиот виолинист Петар Маркоски е избран за најдобар интернационален музичар на манифестацијата „Мурекс Д’ор“ во Либан. Станува збор за меѓународна церемонија за доделување на награди …

Македонскиот виолинист Петар Маркоски е избран за најдобар интернационален музичар на манифестација во Либан Прочитај повеќе »

Хит комедијата „Обвинителка“ ќе има премиера во Скопје

Хит комедијата ,,Обвинителка” на сцената на Националната опера и балет на 22 септември 2023 во 20.00 часот. Комедија без вулгарности, комедија на ситуации со јасно …

Хит комедијата „Обвинителка“ ќе има премиера во Скопје Прочитај повеќе »

„Во спомен на Катина Иванова“, МНТ ќе и оддаде почит на актерата

На 20-ти септември на големата сцена, Македонскиот народен театар ќе и оддаде почит на акерката Катина Иванова преку настанот „Во спомен на Катина Иванова“. „Низ …

„Во спомен на Катина Иванова“, МНТ ќе и оддаде почит на актерата Прочитај повеќе »

Музичарите од Филхармонија се стокмија во костуми и свечени фустани за новиот програмски каталог

Музичарите од оркестарот на македонската филхармонија се стокмија во костуми и свечени фустани за фото сесијата за програмскиот каталог за новата концертна сезона 2023 -2024 …

Музичарите од Филхармонија се стокмија во костуми и свечени фустани за новиот програмски каталог Прочитај повеќе »

Со шешир и подврзана кошула, Мила Царовска дојде на Стенковец

Поранешната министерка за труд и социјална политика и образование, со лежерна облека се појави на Аеромитингот на Стенковец кој се одржа во саботата. Со шешир …

Со шешир и подврзана кошула, Мила Царовска дојде на Стенковец Прочитај повеќе »

Игор Стефановски Иџе по третпат стана европски шампион

Најдобриот автомобилист Игор Стефановски Иџе, по третпат стана европски шампион и ја потврди титулата во Европскиот шампионат за ридско-планински трки. Последните две трки ги возеше …

Игор Стефановски Иџе по третпат стана европски шампион Прочитај повеќе »

Оперската певица Тамара Ангеловска ќе има концерт во Даут Пашин Амам

Оперската певица и актерка Тамара Ангеловска, ќе одржи концерт во Скопје на 22-ри септември во галеријата Даут Пашин Амам насловен „Balcanto nella tradizione italiana“. На …

Оперската певица Тамара Ангеловска ќе има концерт во Даут Пашин Амам Прочитај повеќе »

Тони Цетински славеше годишнина брак со сопругата Дубравка

Хрватскиот пејач Тони Цетински и неговата сопруга Дубравка прославија девет години брак. Парот се венчаше во Лас Вегас во јануари 2014 година, по осум месеци …

Тони Цетински славеше годишнина брак со сопругата Дубравка Прочитај повеќе »

Нова награда за Манчевски во Италија, фестивалот му даде поддршка против прогонот врз него затоа што укажал на корупција

Македонски режисер Милчо Манчевски  викендов доби Специјална награда на фестивалот И-фест во Калабрија, Италија. Манчевски е почесен гостин на фестивалот, кој го чествува со Ретроспектива на …

Нова награда за Манчевски во Италија, фестивалот му даде поддршка против прогонот врз него затоа што укажал на корупција Прочитај повеќе »

Расел Бренд ги губи сите работни места поради обвиненијата за силување

Агенцијата за таленти Tavistock Wood откри дека ја прекинала врската со британскиот комичар Расел Бренд, кој на врвот на својата слава беше обвинет за силување …

Расел Бренд ги губи сите работни места поради обвиненијата за силување Прочитај повеќе »

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ патува во Велес

Караванот „Македонијо во срце те носиме“, кој на 21 септември (четврток) ќе се одржи концерт во Велес. Концертот почнува во 20 часот и ќе се …

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ патува во Велес Прочитај повеќе »

Милош Биковиќ со девојка си Ивана го чекаат првото дете

Српскиот актер Милош Биковиќ со девојка си Ивана Малиќ го чекаат првото дете, пренесе PulsOnline.rs. Двајцата се веќе неколку години во врска, а веста за …

Милош Биковиќ со девојка си Ивана го чекаат првото дете Прочитај повеќе »

Scroll to Top