СПОРТ

(Видео) Навивачите во Норвешка го маваа Мурињо со топки снег

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо, доживеа мал инцидент кога пристигна во Норвешка кај Бодо Глимт каде неговиот тим вечерва ќе игра во четвр-финалето во Лига …

(Видео) Навивачите во Норвешка го маваа Мурињо со топки снег Прочитај повеќе »

Иако е во пензија, Манчестер јунајтед на сер Алекс Фергусон неделно му плаќа по 280.000 евра

Иако се повлече пред девет години, сер Алекс Фергусон во пензија и тоа како добро заработува. Како што пренесуваат британските медиуми, еден од најдобрите тренери …

Иако е во пензија, Манчестер јунајтед на сер Алекс Фергусон неделно му плаќа по 280.000 евра Прочитај повеќе »

По навивачите на Лацио и оние на Црвена Ѕвезда извадија транспарент во знак на поддршка за Михајловиќ во битката со леукемија

По навивачите на Лацио и оние на Црвена Ѕвезда излегоа со транспарент во знак на поддршка за Михајловиќ во неговата битка со леукемија. „Синиша, ти …

По навивачите на Лацио и оние на Црвена Ѕвезда извадија транспарент во знак на поддршка за Михајловиќ во битката со леукемија Прочитај повеќе »

По продажбата на Челси, Роман Абрамович купи нов клуб

По продажбата на Челси, рускиот милијардер Роман Абрамович купи нов клуб. Абрамович, поради врските што ги имаше со Владимир Путин и санкциите што ги воведе …

По продажбата на Челси, Роман Абрамович купи нов клуб Прочитај повеќе »

Роналдо откри дека само на децата и куќата месечно троши 100.000 евра

Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо откри дека месечно за неговите деца и куќа одвојува и повеќе до 100.000 евра, пренесе Ekipa24.si. Нивното шестчлено семејство наскоро …

Роналдо откри дека само на децата и куќата месечно троши 100.000 евра Прочитај повеќе »

Куба по 60 години ќе им дозволи на боксерите да се натпреваруваат

Кубанските боксери ќе можат слободно да се натпреваруваат на професионално ниво, првпат од 1962 година, објави ESPN. Националната боксерска федерација ја укина 60-годишната забрана што постоеше …

Куба по 60 години ќе им дозволи на боксерите да се натпреваруваат Прочитај повеќе »

(Фото) Откако една сезона возеше картинг, ќерката на Шумахер денес е успешен џокеј: Љубовта кон коњите беше поголема

Џина Шумахер, ќерката на легендарниот возач во формула 1 Михаел Шумахер, рече дека малку фалело да тргне по стапките на нејзиниот татко, но дека љубовта …

(Фото) Откако една сезона возеше картинг, ќерката на Шумахер денес е успешен џокеј: Љубовта кон коњите беше поголема Прочитај повеќе »

Тренерот на Холандија Луис Ван Гал криел од фудбалерите дека има рак

Легендарниот холандски тренер Луј ван Гал објави дека има рак. Тој објави за тешката болест во една холандска емисија и рече дека боледува од агресивен …

Тренерот на Холандија Луис Ван Гал криел од фудбалерите дека има рак Прочитај повеќе »

(Видео) Елмас претрча цел терен и погоди за победа на Наполи и делба на првото место со Милан во Италија

Македонскиот фудбалер Ељиф Елмас го даде третиот гол сезонава во Серија А за Наполи, откако го претрча целиот терен на натпреварот со Аталанта. Тој го …

(Видео) Елмас претрча цел терен и погоди за победа на Наполи и делба на првото место со Милан во Италија Прочитај повеќе »

(Видео) Навивачите на Лацио подигнаа транспарент за Синиша Михајловиќ во знак на поддршка во борбата со леукемија

Навивачите на Лацио истакнаа парола во знак за поддршка за Синиша Михајловиќ и неговата борба против леукемијата. За време на натпреварот против Болоња, тие на …

(Видео) Навивачите на Лацио подигнаа транспарент за Синиша Михајловиќ во знак на поддршка во борбата со леукемија Прочитај повеќе »

Страшно е да загубите од една Македонија, рече Фиго по елиминацијата на Италија од Светско

Португалскиот фудбалер и легендарен играч на Барселона и Реал Мадрид, Луис Фиго, додека зборуваше за мундијалските баражи, се осврна и на поразот на Италија од …

Страшно е да загубите од една Македонија, рече Фиго по елиминацијата на Италија од Светско Прочитај повеќе »

Пикси не можеше да одолее, го допре пехарот иако не смееше

Селекторот на Србија Драган Стојковиќ Пикси, иако не смееше го допре и сакаше да го подигне пехарот уште пред да започне Светското првенство во Катар. …

Пикси не можеше да одолее, го допре пехарот иако не смееше Прочитај повеќе »

ФФМ од ФИФА ќе добие два милиони долари повеќе за трошење

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ќе добие два милиони долари повеќе од досегашните шест милиони во еден четиригодишен циклус според „ФИФА Форвард-програмата“, Ова го најави …

ФФМ од ФИФА ќе добие два милиони долари повеќе за трошење Прочитај повеќе »

(Видео) Противнички играч полуде од среќа кога Меси му го подари дресот

Фудбалерот на Еквадор, Бајрон Кастиљо, падна во транс кога на крајот од натпреварот Меси му го подари дресот. Аргентина обезбеди пласман на Светското уште пред …

(Видео) Противнички играч полуде од среќа кога Меси му го подари дресот Прочитај повеќе »

Фудбалер ги крадел копачките од соиграчите па ги продавал на интернет

Фудбалер од францускиот клуб Бордо, бил фатен како ги краде копачките од неговите соиграчи, а потоа ги продавал на интернет. Како што пренесоа неколку француски …

Фудбалер ги крадел копачките од соиграчите па ги продавал на интернет Прочитај повеќе »

Затворска казна за тинејџерот што му праќаше расистички закани на Маркус Рашфорд по финалето на Евро 2020

19-годишниот Џастин Ли Прајс од Вустер, доби шестнеделна казна затвор за расистички навреди и закани кон англискиот фудбалер Маркус Рашфорд. Тој почна да му се …

Затворска казна за тинејџерот што му праќаше расистички закани на Маркус Рашфорд по финалето на Евро 2020 Прочитај повеќе »

Десетте најплатени фудбалери на светот, најмногу се од ПСЖ и Реал Мадрид

Шпанскиот спортски весник „Марка“ ги објави десетте најплатени фудбалери во светот. Според нивниото истражување на оваа листа доминираат фудбалерите на ПСЖ, но има многу фудбалери …

Десетте најплатени фудбалери на светот, најмногу се од ПСЖ и Реал Мадрид Прочитај повеќе »

Италија, иако беше исфрлена од Македонија, сепак би можела да оди на Светско

Италијанските медиуми во средата ја пренесоа веста дека Италија сепак би можела да оди на Светско, иако беше исфрлена од Македонија. Ова би можело да …

Италија, иако беше исфрлена од Македонија, сепак би можела да оди на Светско Прочитај повеќе »