СТИЛ

Земјени тонови и розови нијанси за совршен есенски изглед: шармот на „Кико Милано“

Есента донесе новини во стилот на шминкање, а светските шминкери го избраа водечкиот тренд за оваа сезона: топли природни бои, земјени тонови и розови нијанси. …

Земјени тонови и розови нијанси за совршен есенски изглед: шармот на „Кико Милано“ Прочитај повеќе »

Што открива вашата омилена зимска боја на маникир за вас

Подготовките за зимата се во тек, што значи дека полека, но сигурно, ги подготвуваме следните чекори во однос на облеката, стајлингот и изборот на оние …

Што открива вашата омилена зимска боја на маникир за вас Прочитај повеќе »

Лејди Гага на инаугурацијата на Бајден носела фустан отпорен на куршуми

Светската ѕвезда Лејди Гага откри дека на инаугурацијата на американскиот претседател Џо Бајден лани на 20 јануари, носела фустан отпорен на куршуми. Црно-црвениот фустан со …

Лејди Гага на инаугурацијата на Бајден носела фустан отпорен на куршуми Прочитај повеќе »

Најчести грешки што ги правиме со мократа коса

Косата може да биде доста чувствителна, а откако ќе направиме одредени оштетувања за неа, понекогаш е голем предизвик да ја вратите во нормала. Боењето, обликувањето …

Најчести грешки што ги правиме со мократа коса Прочитај повеќе »

Проверете дали е време за кратење на косата со домашен трик со чаша вода

Честопати сме во дилема дали и кога е време да ги скратиме краевите на косата, или да ја промениме фризурата. За многу жени косата е …

Проверете дали е време за кратење на косата со домашен трик со чаша вода Прочитај повеќе »