СТИЛ

Најжешката бразилска манекенка Жизел Бундшен ужива на карневалот во Рио по разводот со Том Брејди

Една од најпознатите бразилски манекенки, Жизел Бундшен, викендов се забавуваше во Рио на најголемиот светски карневал. Таа го привлече вниманието на публиката, но и новинарите, …

Најжешката бразилска манекенка Жизел Бундшен ужива на карневалот во Рио по разводот со Том Брејди Прочитај повеќе »

Татјана Јанушева во кампања за американскиот спортски бренд „Чемпион“

Македонскиот интернационален модел, Татјана Јанушева, сликаше кампања за светски познатиот спортски бренд „Чемпион“. Татјана, која лани се проби во светската модна сцена, годината ја почна …

Татјана Јанушева во кампања за американскиот спортски бренд „Чемпион“ Прочитај повеќе »

Топ-моделите облекоа кожени бикини во чест на Ракел Велч

Хајди Клум, Емили Ратајковски и Терес Џудис, едни од најпознатите светски модели, објавија слики облечени во кожени бикини во чест на Ракел Велч. Глумицата, која …

Топ-моделите облекоа кожени бикини во чест на Ракел Велч Прочитај повеќе »

Фарел Вилијамс е нов креативен директор на машката облека на „Луј Витон“

Модната куќа Луј Витон го ангажираше Фарел Вилијамс за да ја преземе позицијата на креативен директор за машка облека по смртта на дизајнерот Вирџил Аблох …

Фарел Вилијамс е нов креативен директор на машката облека на „Луј Витон“ Прочитај повеќе »

Тирамису-прамни, нов тренд во бојадисување на косата

Нијансирањето на косата во три бои веќе e хит во салоните, а попопуларен ќе биде најпопуларно на пролет, кога трите бои ќе светат на сонце. …

Тирамису-прамни, нов тренд во бојадисување на косата Прочитај повеќе »

Екстравагантната мода на БРИТ наградите: Сем Смит во латекс, Џеси Џеј со гол труднички стомак

Вчера во Лондон се одржа 43. издание на музичките награди БРИТ. Во O2 Арената настапија некои од најпопуларните светски ѕвезди во моментов. Освен со музиката, …

Екстравагантната мода на БРИТ наградите: Сем Смит во латекс, Џеси Џеј со гол труднички стомак Прочитај повеќе »

Мејкап изгледи на познатите кои можете лесно да ги ископирате

Инспирацијата за шминкање никогаш не е доволна, особено кога ни е многу важно како ќе изгледаме.  За среќа, покрај бројните упатства за шминкање, тука се …

Мејкап изгледи на познатите кои можете лесно да ги ископирате Прочитај повеќе »

Нијанса на кафеава, нов тренд во бојадисување на косата

Најмодерната боја на коса во 2023 година го прави лицето да изгледа помладо и посвежо. Станува збор за специјална нијанса на кафена боја. Оваа боја …

Нијанса на кафеава, нов тренд во бојадисување на косата Прочитај повеќе »

Висока половина на панталони се хит оваа зима за жените што сакаат да изгледаат послабо

Доколку не сте навикнати да го избирате најдобриот модел на панталони за себе, држете се до некои универзални правила. Доколку сакате да купите панталони кои …

Висока половина на панталони се хит оваа зима за жените што сакаат да изгледаат послабо Прочитај повеќе »

(Галерија) Гламурозни фустани, откачени комбинезони и пердувести наметки: модата на црвениот тепих на „Греми 2023“

Гламурозни долги фустани за музичките диви, но и екставагантни костими со светкави материјали и пренатрупани фустани со светови и силни бои, вака изгледаше  црвениот тепих …

(Галерија) Гламурозни фустани, откачени комбинезони и пердувести наметки: модата на црвениот тепих на „Греми 2023“ Прочитај повеќе »

Најдобриот дизјаниран фустан на Пако Рабан бил специјално направен за улога на Одри Хепберн во филм

Името на модниот дизајнер Пако Рабан кој почина на 89-годишна возраст најчесто се поврзува со парфемите, а првиот го направил кога ја остварил соработката со …

Најдобриот дизјаниран фустан на Пако Рабан бил специјално направен за улога на Одри Хепберн во филм Прочитај повеќе »

Почина Пако Рабан, креаторот што ги внесе пластичните фустани во светот на високата мода

Познатиот моден дизајнер Пако Рабан почина на 88-годишна возраст, пренесе „Би-би-си“. Познатиот креатор е роден на 18 февруари 1934 година во баскискиот град Пасај, а …

Почина Пако Рабан, креаторот што ги внесе пластичните фустани во светот на високата мода Прочитај повеќе »

Памела Андерсон во кошула од Тони Матичевски го промовира нејзиниот документарен филм

Поранешната Плејбој-зајачица Памела Андерсон го промовира нејзиниот прв документарен филм „Памела – љубовна приказна“ во креација од македонскиот дизајнер Тони Матичевски. Таа на Инстаграм објави …

Памела Андерсон во кошула од Тони Матичевски го промовира нејзиниот документарен филм Прочитај повеќе »

Ивана Караџова сними кампања за „Теранова“ во Милано

Македонската манекенка Ивана Караџова во Милано сними кампања за модниот бренд Теранова. Кампањата е работена во Римини и Милано. Ивана периодов доби и неколку други ангажмани …

Ивана Караџова сними кампања за „Теранова“ во Милано Прочитај повеќе »

Македонскиот модел Мухамед Енуз изгледа светски во едиторијалот за списанието „Гензо“

Македонскиот модел Мухамед Енуз сними едиторијал за модното списание „Гензо“. Тој направи серијал од десетина фотографии во различни стајлинзи и доби комплименти за својата работа. …

Македонскиот модел Мухамед Енуз изгледа светски во едиторијалот за списанието „Гензо“ Прочитај повеќе »

Фустанот на принцезата Дијана во боја на модар патлиџан продаден за рекордни 600.000 долари

Фустанот со боја на модар патлиџан што го носеше принцезата Дијана е продаден за 604.800 долари, објави аукциската куќа Сотби на Твитер. „Иконскиот фустан на …

Фустанот на принцезата Дијана во боја на модар патлиџан продаден за рекордни 600.000 долари Прочитај повеќе »

Совети за правилно отстранување шминка

Светскиот стилист Сафран Хјуз предупредува дека шминката, доколку не се отстрани веднаш, може да предизвика затнати пори, иритација на кожата, подуени очи и предвремено стареење. …

Совети за правилно отстранување шминка Прочитај повеќе »

Синиот фустан на Џил Бајден од денот на инаугурацијата изложен во музеј

Првата дама Џил Бајден ги претстави двата фустана што ги носеше на денот на инаугурацијата во Националниот музеј на американската историја „Смитсонијан“, објави Белата куќа, …

Синиот фустан на Џил Бајден од денот на инаугурацијата изложен во музеј Прочитај повеќе »

Фустанот на Брена што го плукаа сите го облече германска инфлуенсерка

Леони Хане, највлијателната модна инфлуенсерка во светот, облече сличен фустан како српската пејачка Лепа Брена на ревијата на Скиапарели. Таа носеше пократка верзија на фустанот …

Фустанот на Брена што го плукаа сите го облече германска инфлуенсерка Прочитај повеќе »

Доџа Кет го покри телото со 30.000 сваровски-кристали за Модната недела во Париз

Пејачката Доџа Кет на црвениот тепих на Модната недела во Париз се појави во креација на која имаше 30 илјади рачно поставени Сваровски кристали. Таа …

Доџа Кет го покри телото со 30.000 сваровски-кристали за Модната недела во Париз Прочитај повеќе »