Бобан Цаневски сними нова балада

Фолк пејачот Бобан Цаневски, во соработка со „Арт продукција“ деновиве сними спот за баладата „Љубов забранета“.

„Спотот се снимаше во еден скопски клуб со повеќемина мои колеги и соработници, на кои сум им премногу благодарен. Промоцијата се очекува наскоро и се надевам видеото ќе им се допадне на љубителите на убавата македонска песна“, вели Бобан.

„Љубов забранета“ е авторско дело на Цуле, кој го напиша текстот и ја направи музиката. Бобан, пак, пред една сезона имаше успешно преставување на сцената на Гранд продукција, како дел од шоуто „Ѕвездите на Гранд“.

Scroll to Top