Британско шоу со Том Одел во Скопје

By

Познатиот музичар Том Одел е првото првото светско име што во 2019 година доаѓа во Скопје, објави „Авалон продукција“ . Шоуто на Том Одел е на 13 февруари, во СРЦ Кале.

„Со задоволство одиме понатаму и ви го најавуваме извонредниот млад кантавтор кој стана светски популарен со песната Another Love, во рамки на својата светска промотивна турнеја на втoриот албум насловен Jubilee Road, што излегува на 12 октомври, и кој доаѓа во Скопје да испорача едно типично суперквалитетно британско шоу“, велат од продукцијата.

Ќе ви се допадне

Qin's Moon: Night Ends - Daylight Episode 18

Watch anime online for free at AnimeKisa watch anime free

Watch Pastel Life Episode 6

Bakugan: Mechtanium Surge (Dub) (https://wcostream.cc/m/2WK) Episode 46

Tune: https://tune.pk/user/animeflixnl/about

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/kissanimemx