Бубамара премиерно на телевизија

By

Ппремиерната тв-снимка од “Златната бубамара на популарноста” ќе се емитува во недела на “Kанал 5” со почеток во 19:45 часот. Завчера се одржа Бубамара во слата „Борис Трајковски“. Урнебесна приредба, смеење до солзи, гламур, забава.

Преполната сала беше местото за  хумор и сатира, емоции, малку носталгија и сето тоа спакувано онака како што може само Ранко Петровиќ да го замисли. И овој пат Сашко Коцев се надмина себеси, па на публиката точно знаеше што ѝ треба. И тоа „Сè за подобар живот“, мотото на вчерашната приредба. Коцев и компанија ја фатија на смеа – инспирацијата секогаш е политиката и политичарите во земјата.

Ќе ви се допадне

KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! (Dub) (https://animetv.cc/m/l8vl) Episode 10

Watch Jiaoao de Jiangjun Episode Full

https://animepahe.cc anime streaming

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix plunderer

Profile hatena: https://profile.hatena.ne.jp/animefreakws/profile

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/animefreakws