(Галерија) Долгите фустани наспроти секси изгледот беше модата на „Макфест“

Вчеравечер во Штип заврши „Макфест“. Антонија Гиговска е победник на фестивалот на забвани мелодии. Втор се пласира Роберт Билбилов, а трета е Дани Димитровска. Освен музиката и модата и модните креации со кој настапија натпреварувачите секогаш привлекувале внимание.

dobivaj vesti na viber

Оваа година „Макфест“ беше некако во знакот на долгите едноставни фустани кои слободно паѓаат по телото , а помалку куси здолништа, тулови и чипки.  Освен долгите фустани, помеѓу фустаните со шарен дезен и по некое секси кусо здолниште, беа и костумите со „лептир“ машни или кежуал варијанта за која се решија пејачите.

Марјана Станојковска

Дани

 

Наташа Малинкова
Пепа Димитрова
Симона Поповска

 

Антонија Гиговска
Тајфата
Scroll to Top