Металците од „Конспираси“ победија на „Лузер-фест“

By

На „Лузер-фест“, натпреварувачкиот фестивал што се одржува во рамките на „Таксират“, годинава настапија шест домашни млади бенда и еден бенд од Косовска Митровица. Победници беа металците од „Конспираси“, кои имаа најмногу гласови од публиката и од жирито. Втор беше метал-бендот „Тригеред“ од Куманово, а трети беа рокерите од „Каин“.

„Пасворд продукција“, која е организатор на фестивалот, на победникот ќе му овозможи снимање деби-албум, а ќе се обиде да го промовира „Конспираси“ и надвор од Македонија, со учество на балкански или европски музички фестивали.

Целта на „Лузер-фест“ е да се открие нови млади бендови и да се промовира нивната музика.

 

Ќе ви се допадне

Happy Sugar Life (Dub) (https://animeflix.nl/m/DgNy) Episode 3

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Days: Touin Gakuen-sen! (https://twistmoe.net/m/q1kM) Episode 3

Webtoolhub: https://www.webtoolhub.com/profile.aspx?user=42268081

Findery: https://findery.com/gogoanimebe