Повик за вмрежување на сите уметниците преку „Даста нетворкинг“

By

Професорката Загорка Поп-Антоска Андовска, драматург и драмски автор, упати повик до сите уметници, од сите бранши, за вмрежување во една организација преку „Даста нетворкинг“.

„Имаме за цел да направиме мрежа на млади уметници од сите полиња на уметноста – филмски, театарски работници, ликовни уметници, музичари, мултимедијални уметници… Секој млад уметник кој сака да стекне искуство, кој сака да го наполни своето портфолио со проекти, секој што има желба да го изрази својот уметнички став и талент, да се надградува, кој е зависен од сцената, може да стане дел од ова вмрежување и да пронајде соработници на својот проект, помош во реализација, логистика, опрема, простор“, вели професорката.

На повикот за вмрежување на академијата „Даста“ може да се пријават млади уметници, студенти на завршни години, искусни професионалци, културни институции, медиуми, приватни компании, сите кои преку принцип на безпарична помош имаат желба да го споделат своето искуство. Секој млад уметник може да поднесе барање за пристапница на сајтот на „Даста“.

 

Ќе ви се допадне

Website https://aniwatch.pro: Watch The World of Hans Christian Andersen aniwatch Episode Full free anime

TwistMoe: Re:Zero kara Hajimeru Break Time 2nd Season anime episode 25 online free at https://twistmoe.net twist.moe

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animekisa.in: Watch Zombie Land Saga Revenge animekisa Episode 12 animes online

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/profile/139784.page

Forums prosportsdaily: https://forums.prosportsdaily.com/member.php?1017257-animefreakws