Прв концерт на Марија Шерифовиќ во Скопје

By

Српската пејачка Марија Шерифовиќ на 17 март догодина ќе одржи концерт во арената „Борис Трајковски“. Ова е прв концерт на Шерифоовиќ кај нас. Македонската публика ќе може во живо да ги чуе хитовите „Бол до лудила“, „Паметна и луда“, „Горка храброст“, но и победничката песна на Евровизија 2007, „Молитва“.

Билетите за концертот се веќе пуштени во продажба. Организатор е „Прагма продукција“.

Ќе ви се допадне

aniwatch app. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch animes AniWatch Dragon Ball Super

AniWatch Attack on Titan

AniWatch Dragon Ball Z (Dub) Episode 287

animes online Tokyo Revengers

AniWatch One-Punch Man