Распродадени билетите за концертот на Амира Медуњанин на Охридско лето

Билетите за утрешниот концерт на Охридско лето на „Амира трио“, чија вокалистка Амира Медуњанин ја нарекуваат „босанската Били Холидеј“ се распродадени.

dobivaj vesti na viber

Многу ретко се случува да најголемиот македонски летен фестивал ги наполни салиите и сцените и за концерти и за театарски претстави и да ги распродаде билетите неколку дена однапред.

Концертот ќе се одржи утре во 21 часот во „Св. Софија“.

Scroll to Top