(Видео) Група девојчиња пред „Капитол“ кавгата ја решија со танц

By
Група девојчиња пред голем број минувачи пред „Капитол мол“ решија големата караница да ја сведат на танц. Девојчињата, место насилство, тензијата и проблемот ги решија со танцување dance battle.
Случајни минувачи го снимија несекојдневниот настан. Велат дека не знаат што се крие зад оваа караница, но начинот на кој децата го решија недоразбирањето преку танц наиде на одобрување и поздрав од присутните.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне