(Видео) „Нокаут“ со концерт слави 20 години јубилеј

By

По 20 години „Нокаут“ ќе одржат концерт во СРЦ „Кале“, на местото каде што го одржаа првиот голем концерт. И овој пат концертот е во организација на „Авалон продукција“. Концертот е закажан за 27 октомври. Сите детали за влезниците ќе бидат објавени на 21 мај.

Истовремено, групата го објави и најновиот сингл, „Што бараш во моја песна“. Песната е најава за новиот албум на „Нокаут“.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven animehaven: A Silent Voice Episode Full

4Anime hotarubi no mori e 4anime: Watch The Seven Deadly Sins Episode 20