Актерот Питер Динклиџ стана татко

By

Актерот Питер Динклиџ, најпознат по улогата на Тирион Ланистер во серијата „Игра на тронови“, стана татко вторпат. Тој и неговата сопруга Ерика Шмит веќе имаат едно дете, петгодишниот Зелиг.

Петар и Ерика се венчаа во 2005 година, но го избегнуваат вниманието на медиумите, па дури и не открија дека очекуваат второ дете.

Ќе ви се допадне

Website https://twistmoe.net: Watch Seikima II Humane Society: Jinrui Ai ni Michita Shakai twistmoe Episode Full twist moe

Website https://kissanime.mx: Watch One Punch Man Specials (Dub) kissanime Episode 6 kissanime softonic

AnimeHeaven: Recorder to Randoseru anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro anime sites

Watch anime online for free at WCOStream wcostream cartoons

Exercism: https://exercism.io/profiles/kissanmiemx

Fr quora: https://fr.quora.com/profile/gogoanimelol/answers/published