Бил Гејтс и неговата најмала ќерка заедно се појавија на настан во Њујорк

Бил Гејтс и неговата најмала ќерка Фиби се појавија на црвениот тепих за време на свечената церемонија на „Тајм 100“ која се одржа во Њујорк, САД.

Фиби која има деветнасет години за овој настан одбра тесен металик фустан.

Иако е ќерка на еден од најбогатите и највлијателните луѓе во светот, Фиби четко е активна на социјалните мрежи. На „Инстаграм“ ја следат нешто повеќе од 100.000 луѓе.

Бил Гејтс има три деца, ќерката Џенифер, синот Рори и најмладата ќерка Фиби. Во едно интервју пред неколку години, милијардерот откри дека не планира своето богатство да им го остави на децата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Phoebe Gates (@pheebeegates)

Scroll to Top