Бритни Спирс имаше спонтан абортус, еден месец откако објави дека е бремена

Бритни Спирс доживеа спонтан абортус, пејачката оваа информација ја сподели со нејзините фанови на Инстаграм.

Пејачката пред еден месец обајви дека е бремена со првото дете со свршеникот Сем Ашгари.

„Со длабока тага ве известуваме дека го изгубивме наше бебе „чудо“ во рана фаза од бременоста. Ова е ужасно искуство за секој родител и можеби требаше да почекаме пред да објавиме јавно, но бевме многу возбудени за да ги споделиме добрите вести. Љубовта еден за друг ни е сила, ќе продолжиме да се обидуваме да го прошириме нашето убаво семејство. Благодарни сме ви за целата поддршка. Ве молиме за приватност во овие тешки мигови“,напиша Бритни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Scroll to Top