Брус Спрингстин уапсен зашто возел пијан

By

Музичарот Брус Спрингстин (71) бил уапсен во Њу Џерси пред три месеци и обвинет за возење во пијана состојба, пишуваат американските медиуми, повикувајќи се на официјални лица. Тој наскоро треба да се појави на суд.

dobivaj vesti na viber

Рок-пејачот претходно бил фатен како пие алкохол во национален парк.

Апсењето на Спрингстин се случило неколку недели откако излезе неговиот 20. албум „Писмо за тебе“.

Спрингстин неодамна сними и реклама за „Џип“, која беше емитувана за време на Супербоул. Но, откако јавноста дозна за апсењето на глумецот, рекламата е отстранета од Јутјуб каналот на „Џип“. Спрингстин настапи и на музичкиот настан по повод инаугурацијата на новиот американски претседател Џо Бајден.

Ќе ви се допадне