Џејн Фонда оперирана од рак

By

Холивудската актерка Џејн Фонда неодамна била оперирана од рак на устата. Лекарите ѝ отстраниле малиген израсток што се појавил на долната усна.

dobivaj vesti na viber

На промоцијата на нејзината серија „Грејс и Френки“ таа носела фластер на усната.

„Сакам да објаснам за фластерот. Штотуку ми отстранија рак од усната. Мислев дека ќе заздрави пред да дојдам тука, но во ред е. Обично не шетам ваква“, рекла Фонда и додала: „Еј, светот се распаѓа, што е една усна“.

Ова не е прва операција на Фонда за отстранување рак. На 80-годишната актека во 2010 година ѝ бил отстранет рак на дојката.

Ќе ви се допадне

kinh nghiệm chơi go88 Tải Go88 Club | Go88 Live APK, IOS, AnDroid 2022 auto tài xỉu go88

sunwin nhatvip diễn đàn sunwin sunwin phiên bản cũ