Џош Хартнет повеќе не го интересираат славата и парите

By

Љубителите на филмската уметност, особено оние женските, сигурно на драго срце се сеќаваат на Џош Хертнет. Американскот актер бил исклучително популарен на почетокот на 21 век, а припадничките на поубавиот пол лудуваа по него.

dobivaj vesti na viber

Сними голем број на филмови, а обожавателките особено го паметат по улогата во филмот на Мајкл Беј „Pearl Harbor“, во кој го глумеше ликот на капетанот Дени Фаулер.

Да се потсетиме на некои од сцените во кој се појавува Џош Хартнет:

Исклучителна улога оствари и во филмот „Lucky number Slevin“, во кој ја глумеше главната улога заедно со Брус Вилис.

Видете го трејлерот:

Џош после исчезна од јавната сцена, сними неколку нискобџетни фимови, затоа што славата и парите повеќе не го интересираат. Но, сега повторно може да го видиме во филмовите на А продукција. Пред неколку дена, се појави на настанот „Reel stories, real lives“ во Холивуд.

Џош денеска има 39 години. Во врска е со англиската актерка Тасмин Егертон, која е десет години помлада од него. Има две деца.

 

Ќе ви се допадне