Емили Ратајковски во долна облека и проѕирен фустан го шета кучето

Манекенката Емили Ратјаковски е фотографирана во провокативно издание додека го шета кучето среде Њујорк. Манекенката е облечена во долна облека над која носи проѕирен црн фустан, а под него јасно се оцртува црн градник и гаќички со иста боја.

Вака уловена од страна на папараците, Ратајковски наметнува нови трендови за тоа како треба да изгледате додека шетате куче.

Манекенката Емили Ратајковски во март минатата година објави фотографија преку која таа соопшти дека станале родители со нејзиниот сопруг Себастијан Беар Меклард.