(Фото) Брус Вилис за првпат се појави во јавноста откако му беше откриена болест

By

Холивудскиот актер Брус Вилис реши да се збогува со актерството и да се повлече од јавниот живот откако му беше дијагностицирана афазија, нарушување кое вклучува намалена способност за зборување и изразување. Тој пензионерските денови ги поминува во Лос Анџелес со неговото семејство.

dobivaj vesti na viber

Пред неколку дена познатиот актер беше снимен во италијански ресторан во Брентвуд. Тој беше на ручек со пријателите, лежерно облечен и целосно опуштен.

Ова се неговите први фотографии во јавноста откако светот дозна со каков проблем се соочува.Ќе ви се допадне