(Фото) Џастин Бибер ѝ посвети фотографија од детство на неговата сестра за роденденот

Пејачот Џастин Бибер ѝ посвети фотографија на неговата сестра Џезмин за нејзиниот 14. роденден.

dobivaj vesti na viber

„Не ми се верува дека го кажувам ова, но среќен 14-ти роденден на мојата најслатка, најубава, највредна, малата сестра каква што секој брат што може да посака“, напиша тој на Инстаграм.

 

Јазмин и 12-годишниот брат Џексон се полубраќа и сестри на Џастин од претходната врска на неговиот татко Џереми Бибер со поранешната Ерин Вагнер. Пејачот има и уште една полусестра, Беј, која има 3 години. Таа е ќерка на Џереми Бибер и неговата сопруга Челси, како и полусестрата Али Ребело (15), која е ќерка на Челси од претходната врска.

На почетокот на овој месец Џезмин сподели неколку слики од времето поминато со Џастин и неговата сопруга Хејли Бибер, за време на нивната посета на Канада. „Време за семејството“, напиша Џезмин на објавата на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jazmyn Bieber (@jazmynbieber)

 

Додека Џастин претходно зборуваше дека сака да основа семејство со сопругата Хејли, супермоделот отворено зборуваше дека го чека вистинското време за тоа.

„Мислам дека идеално време е да се обидеме во следните неколку години“, изјави таа за WSJ Magazine во февруари.
 

Scroll to Top