(ФОТО) Џеј Ло има двојничка со уште подобро тело од неа

Џенифер Лопез и на 48 години сеуште важи за една од најубавите жени на светот, со тело за какво сонуваат и двојно помлади девојки од неа.

Сигурно многумина од вас, барем еднаш посакуваат да изгледаат како оваа латино убавица, а на една од девојките тоа и се посреќи. Имено изгледа дека пејачката има своја двојничка, која може да се пофали и со уште пооформено тело од неа, колку и да тоа звучи невозможно. Станува збор за бодибилдерката Јаница Греј, која секој кој ја има сретнато на улица лесно може да ја замени со Џеј Ло, затоа што сличноста навистина е неверојатна.

It’s not just about reaching goals, but who you become and how you evolve along the way! ✨💪🏽💓🙏🏾🔝

A post shared by J A Y F R O M H O U S T O N🖤 (@jayfromhouston) on

Освен што физички потсетуваат една на друга, што поради истакнатите јаболчици, а што поради темните, мачкести очи, имаат и сличен стил, па дополнително ги збунува луѓето на социјалните мрежи.

И двете обожаваат високи пунџи и знаат да ги истакнат сите свои предности на шминката, а и едната и другата се големи љубители на округлите обетки.

Се разбира, „Лажната Џеј Ло“, воодушеви со споредбите со пејачката (а кој не би бил?!), па и самата на Инстаграм почна да објавува „заеднички“ фотографии.

Но, Џенифер има и уште една двојничка, поточно својата минијатурна верзија. Нејзината ќерка Еми изгледа како намалена Џеј Ло, а веруваме дека тао баш нема многу да се промени ни кога малата ќе порасне.

Me and this beautiful princess #Emme #coconuts #moments #LOVE

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Scroll to Top