(Фото) Ева Лонгорија во бикини позира покрај базен

Актерката Ева Лонгорија ужива на базен во жолт костим за капење. Таа објави фотографии на социјалните медиуми како позира во бикини и се пофали со своето тело.

Таа пред четири години роди син, а по бременоста, го промени начинот исхрана и успеа да ослаби 20 килограми. Се откажа од шеќерот и од јаглехидратите, а еден ден во неделата си дозволува да ужива во пица и чипс.

Актерката е и физички активна, според објавите на „Инстаграм“. Скока на мини трамболина и има редовен интензивен кардиотренинг.

Лонгорија се прослави со улогата на Габриел Солис во серијата „Очајни домаќинки“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)