(Фото) Силвестер Сталоне го купи најбараниот автомобил во Америка

By

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне се пофали дека го купил најбараниот автомобил во Америка. Тој објави фотографија од него со најновата генерација на „Корвета Ц8“, возило за кое во САД е тешко да се набави, поради големиот интерес за него.

Сталоне најде ваков автомобил во салон во Тенеси, од каде му бил донесен во Флорида. Од компанијата велат дека се пресреќни што го имаат Сталоне за свој клиент и што актерот се одлучил од нив да го купи популарниот автомобил.

„Многу сме горди и почестени што можеме да кажеме дека Силвестер Сталоне стана наш клиент. Му продадовме нов C8 Corvette! Сопственикот на салонот, Бо Тривет, и неговата сопруга Џенифер му го врачија прекрасниот автомобил. Ти благодариме на купувањето, Слај“, објавија на Facebook.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Blassreiter (Dub) anime episode 24 online free at https://gogoanime.be gogo anime tv

TwistMoe: Jinrui wa Suitai Shimashita: Ningen-san no, Yousei-san Memo anime episode Full online free at https://twistmoe.net teist moe

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animebee.to: Watch The Story of Fifteen Boys animebee Episode Full watch anime

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/editDone/1437334.page

Android libhunt: https://android.libhunt.com/u/animefreakws