(Фото) Синот на Дрејк покажа талент за уметност

By

Четири годишниот син Адонис на канадскиот пејач и актер Дрејк е талентиран мал уметник. Неговата мајка Софи Брусо сподели фотографија на која двајцата ги вежбаат своите вештини за сликање.

dobivaj vesti na viber

„Мала слика во создавање, сликаме заедно во длабока кондиција заедно“, напиша Брусо.

Додека Брусо работи на портрет, нејзиниот син Адонис, кој е облечен во црна престилка за цртање и капа на глава, се фокусира на создавање сериозно кул апстрактна уметност што може да се закачи во музеј на модерна уметност.


Малиот Адонис не само што е веќе талентиран уметник како неговата мајка, тој е и нов лингвист, како што Дрејк им покажа на своите следбеници кога сподели клип од малото момче кое зборува француски.


Ќе ви се допадне

go88 ông đồ go88 bản chuẩn admin go88

https://sunwin.fan/