(Галерија) Мадона купи куќа за седум милиони долари

By

Поп-ѕвездата Мадона од неодамна живее во Португалија, во градот Синтра во близина на Лисабон. Таа купи куќа од 18 век за седум милиони долари и деновиве објави неколку фотографии од новиот дом. Пејачката во Синтра се пресели пред неколку месеци поради синот Дејвид Банда, кој е член на фудбалската школа на клубот „Бенфика“.

 

Ќе ви се допадне