Глумецот Алекс Родригез стана татко

By

Глумецот Адам Родригез стана татко. Ова е негово трето дете. Тој откри дека неговата сопруга Грејс се породила и дека добиле син што ќе се вика Бриџмонт Бернард. Двојката има и две ќерки, Џорџи Деј и Френки Ели.

„Бриџ се роди на 16 март. И бебето и мајката се чувствуваат одлично, а неговите две сестри се пресреќни“, рече 44-годишниот глумец за магазинот „Пипл“.

За потсетување, Алекс се прослави со улогите во сериите „Криминални умови“ и „Истрага на местото на злосторот: Мајами“, а глумеше и во филмот „Магичниот Мајк“.

 

Ќе ви се допадне