„Го изневерував, и го натерав да се убие“ – Скандалозни пораки на жената на пејачот на Линкин парк, еден час по неговата смрт!

На Твитер профилот на сопругата на Честер Бенингтон, вчера осамнаа страшни пораки, толку што сите одбиваат да поверуваат дека таа тоа го напишала.Фронтменот на прочуениот состав „Linkin Park“, Честер Бенингтон, вечера беше пронајден обесен во својот дом во Лос Анџелес, а според првичните информации станува збор за самоубиство.

Честер, кој имал 41 година, зад себе остави шест деца и сопругата Талинда Бенингтон, за кој во моментов се грози целиот свет, поради скандалозните пораки кои осамнаа на неговиот Твитер налог. Пораките кои беа толку страшни што светските медиуми во своите текстови наведуваат дека се надеваат дека стаува збор за хакирање на неговиот профил, особено поради тоа што наводно се напишани еден час по неговата смрт.

 

За прв твитот се однесуваше на начин на кој почина Честер. Талинда го напиша следното:

„Тој не се уби, беше веќе мртов, пред да се обеси, имам доказ.

 

Во наредниот твит, напиша дека мажоот го изневерувал со колега од бендот Линкин Парк!

„Мислам дека е време да кажам дека го изневерував Честер со Мајк Шинд“, напиша Талинда.

 

Наредната порака содржи признание дека била со него само поради парите.

„Никогаш не го сакав ниту бев хакирана. Бев само заљубена во парите. Боли кога ќе се каже тоа.

 

Потоа, твитовите беа избришани, но следеа нови два!

„Мајк беше подобар според моето мислење“, напиша Талинда.

 

И уште еден, последен во низата, гласеше вака:

„ Го охрабрив да се убие, му реков дека на никого нема да му биде гајле“.

 

Да повториме, шокирани од содржината на овие пораки, кои потоа беа избришани, светските медиуми и фанови на славниот Честер веруваат дека станува збор за хакиран профил, иако во еден твит нагласи дека наводно не бил хакиран.

Да потсетиме, Честер имаше 41 година, а зад себе остави бројни концерти, милиони луѓе кои го сакаа, и голем број на хитови.

 

 

Scroll to Top